1) Ojciec i córka podczaj wyprawy rowerowej przejechali 23,5 km. Ile obrotów wykonały koła ich rowerów, jeśli średnia kół roweru córki wynoi 49 cm, a ocja 65 cm? Wynik zaokrąglij do pełnych setek obrotów.

2) Średnice kół pewnego samochodu są równe 0,59 m. Ile obrotów wykona to koło podczas jazdy 90 km/h w ciągu:
a) godziny
b) minuty
Wynik zaokrąglij do pełnych setek

Pliss help ;* Na jutro - pilne !!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-09T19:33:57+01:00
1.
trasa 23,5km=23500m=2350000cm
Koło córki wykona
d=49cm
r=24,5cm
L=2πr
L=2*3,14*24,5
L=153,86

2350000/153,86=15273,63
Wykonało 15273 obrotów

Koło ojca wykona
d=65cm
r=32,5cm
L=2πr
L=2*3,14*32,5
L=204,1

2350000/204,1=11513,96
Wykonało 11513 obrotów

2) Średnice kół pewnego samochodu są równe 0,59 m. Ile obrotów wykona to koło podczas jazdy 90 km/h w ciągu:

0,59m=59cm
90km=90000m=9000000cm tyle w ciągu godziny
a)9000000/59=152542 tyle obrotów
b)9000000/59/60=152542/60=2542 tyle obrotów