×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

KRZYŻAKI kl.2 gimnazjum

Dokonam charakterystyki wybranej bohaterki, która najlepiej nadała by się na przyjaciółkę !!!

Najlepiej żeby była by Jagienka :)
Dzieki z gory za pomoc :)
Przynajmniej 1 strona w zeszycie
3

Odpowiedzi

2009-11-09T18:41:17+00:00
Dziewczyna lubiła jeździć konno,Miała ma dobre serce, współczujące biednym i pokrzywdzonym.
Jagieńce nie brakowało cech kobiecych: była piękną ciemnowłosą i rumianą dziewczyną, o silnej, zgrabnej figurze. Rozpierała ją energia. Jagienka od początku stanowiła idealną kandydatkę na żonę rycerza: szlachetnego pochodzenia, urodziwa, zdrowa, silna, gospodarcza, zaradna Była szczera i prawdomówna.
Jagna jest podobna do współczesnej dziewczyny: odważna szczera
0 0 0
2009-11-09T18:45:44+00:00
. Krzyżacy ! .Jagienka stanowiąca czyste przeciwieństwo Danusi była świetnie zbudowaną , zdrową i bardzo silną kobietą.
Z rumianą twarzą , na koniu , uzbrojona nie przypominała szlachetnie urodzonej panny , zresztą zupełnie nie dbała o przestrzeganie pośród lasów dworskich manier. Kochała przyrodę , las , polowania. Niekiedy zachowywała się jak chłopiec , często chciała dorównać mężczyznom , była gotowa do zaskakujących czynów i bardzo odważna. Zawsze pozostawała sobą , nie grała żadnej roli , była prawdziwa , naturalna - właśnie te cechy czynią mi ją bardzo bliską. Od dzieciństwa przygotowywała się do roli matki , żony , gospodyni zasobnego domu. Z całą pewnością była dla Zbyszka lepszą kandydatką na żonę niż Danusia. Podobnie , jak ta ostatnia , Jagienka również nie miała matki , od ósmego roku życia wychowywał ją tylko kochający ojciec Zych. Myślę , że Jagienka jest znacznie bliższa ideałowi współczesnej kobiety niż Danusia.
Zdecydowanie bliższa jest mi Jagienka Zychówna , która dawała sobie radę podczas polowania i potrafiła troskliwie opiekować się Jurandem. Ta , która gotowa była stawić czoło każdej przeciwności losu , zachowując przy tym urok młodej , pięknej kobiety.
0 0 0
2009-11-09T19:41:21+00:00
Szczególne walory jagienki od razu dostrzega stryj zbyszka, maćko, ceniący w niej siłę, witalność, zaradność, dziewczyna łączy cechy wspaniałej gospodyni ze sprytem i odwagą. okazuje się też niezwykle dojrzała i szlachetną osobą- chociaż skrycie kocha zbyszka, nie narzuca mu się swoją miłością. otacza go dyskretną opieką, daruje mu jeńca wojennego Hlawę jako giermka. dobroduszna, życzliwa, z troską opiekuje się jurandem, dba także o grób danusi, przynosząc tam kwiaty. jej dyskrecja i wierność wobec ukochanemu przynosi pozytywny skutek- zostaje szczęśliwą żoną zbyszka
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci