×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Zadanie 1.

kobieta, której ojciec był daltonista, wychodzi za mąż za chorego na daltonizm mężczyznę. podaj, jakie jest prawdopodobieństwo urodzenia zdrowych dzieci przez tę kobietę. posłuż się szachownicą genetyczną.


Prawdopodobieństwo urodzenia zdrowych dzieci przez tę kobietę wynosi ......


zadanie 2.

DNA składa się z ....... nici ................. wokół siebie. Cząsteczkę kwasu tworzą łańcuchy zbudowane z tysięcy powtarzających się w różnym układzie 4 .................................. . W ich skład wchodzi jedna z czterech ......... ......... , cząsteczka .......... - deoksyrybozy oraz reszta ............... .................. .

zadanie 3.
Wiesz już na czym polega dziedziczność i jaka jest rola DNA . Wyjaśnij, na czym polega związek między dziedzicznością a DNA ??

( P.S.: proszę o rozwinięcie odpowiedzi !!! )


( nie kopiowac odpowiedzi od tego kto juz odpowiedzial !! w gumy gracie ?!!!? )
2

Odpowiedzi

2009-11-09T19:05:44+00:00
1. prawdopodobieństwo urodzenia przez tą kobietę zdrowego dziecka jest 50 %

2. DNA składa się z 2 nici skręconych wokół siebie. Cząsteczkę kwasu tworzą łańcuchy zbudowane z tysięcy powtarzających się w różnym układzie 4 nukleotydów. W ich skład wchodzi jedna z czterech zasad azotowych, cząsteczka cukru -deoksyrybozy oraz reszta kwasu fosforowego.

3. Dziedziczność polega na przekazywaniu zespołu podobnych cech potomstwu, a DNA to nośnik informacji genetycznej w komórce.
1 5 1
2009-11-09T19:12:14+00:00
1Prawdopodobieństwo urodzenia zdrowych dzieci przez tę kobietę wynosi 50 %

2.DNA składa się z 2 nici skręconych wokół siebie. Cząsteczkę kwasu tworzą łańcuchy zbudowane z tysięcy powtarzających się w różnym układzie 4 nukleotydów. W ich skład wchodzi jedna z czterech zasad azotowych, cząsteczka cukru -deoksyrybozy oraz reszta kwasu fosforowego.

3.Dziedziczność polega na przekazywaniu zespołu podobnych cech potomstwu, a DNA to nośnik informacji genetycznej w komórce.

;)
1 1 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci