Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-11-09T20:12:45+01:00
Cewki: pojedyncze komórki o wrzecionowatym kształcie, ściśle poukładane, mają zdrewniałe ściany; występują w nich jamki lejkowate, poprzez które zachodzi transport wody i soli mineralnych.

Naczynia: Są to długie rury zbudowane z komórek poukładanych jedna nad drugą; ściany poprzecznie perforowane lub całkowicie pozanikały, co umożliwia swobodny przepływ wody; ściany naczyń są zdrewniałe i w znacznym stopniu zdrewniałe.

Komórki sitowe: wydłużone, wrzecionowate komórki, w ścianach komórkowych mają skupienia otworków tzw. pola sitowe, które umożliwiają transport asymilatów.

Rurki sitowe: długie rury zbudowane z komórek poukładanych jedna nad drugą, co umożliwia swobodny przepływ wody. Ściany poprzeczne są silnie perforowane. Przez otworki przechodzą pasemka cytoplazmy, przez które przenikają asymilanty z jednego członu rurki do drugiego. Nie mają jądra i są silnie zwakuolizowane, co ułatwia przenikanie asymilantów.
7 4 7
2009-11-09T20:14:17+01:00
Cewką nazywamy zwojnicę (patrz rys. pod regułką), której podstawowym parametrem jest indukcyjność. Indukcyjność określa zdolność cewki do przeciwstawiania się zmianom prądu płynącego przez cewkę
7 1 7