Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-10T01:08:35+01:00
Poglądy piłsudzkiego w okresie 20 lecie midzywojennego na odzyskanie nie podległosci – za czy przeciw?

Piłsudzki był tzw. aktywistą, liczył na odzyskanie niepodległości dzięki wspólnej walce z wojskami przeciw Rosji. Interesy aktywistów reprezentował Naczelny Komitet Narodowy.natomiast jego przeciwnik poltyczny – Roman Dmowski nazywany był pasywistą, liczył na odzyskanie niepodległości dzięki wspólnej walce z Rosją.
Osobiście opowiadam się po stronie Piłsudzkiego ponieważ dzieki niemu pomimo nieopisanych trudności, które piętrzyły się przed Polską, ona nie tylko zmartwychwstała, ale poczyniła ogromny skok naprzód we wszystkich dziedzinach. Dokonania genarał są niedoprzecenienia, a rola jaka odegrał w walce o niepodległą Polske ogromna. Symulował obłęd, ukrywał się ponieważ groziło mu zesłanie na Syberię ale też organizował akcje sabotażowe mające na celu przyspieszenie odzyskania niepodleglosci przez Polskę.
Dmowski nie poświęcał się, aż tak dla Polski. Ułożył plan według, którego systematycznie
starał się postępować.
Zesawiajce ze soba te dwie rozne postawy gen J.pilsudzkiego i R . Dmowskiego. Od razu lepszą wydaje się ta Pilsudzkiego.
Ponadto uwazam ze polska która wedlug niego miał sprzeciwic się rosji i walczyc z nią z pomocą innych panstw miala wieksze sanse na niepodleglosc niż polska która przylaczylaby się do rosji . Musiałby się wtedy jej głownie podporządkowywac a nie o to chodzi w niepodleglosci.
4 3 4