×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Wypisz w kolejności nazwy cieśnin, przez które przepłynie statek płynący z Gdańska do Odessy nad Morzem Czarnym.

Proszę o ułożenie tego w zdania, ma być bardzo solidnie. ;)
3

Odpowiedzi

2009-11-09T19:48:47+00:00
Statek płynący z Gdańska do Odessy nad Morzem Czarnym najpierw przepłynie Cieśninę Kaletańską. Następnie przepłynie przez Cieśninę Gibraltarską oraz Cieśninę Bonifacio. Płynąc dalej żaglowiec przepłynie przez Cieśninę Dardanele i Cieśninę Bosfor.
172 4 172
2009-11-09T19:56:38+00:00
Po wypłynięciu z Gdańska pierwszą cieśniną przez którą przepłynie statek będzie Wielki Bełt a tuż za nią następne dwie Kattegat i Skagerrak. Płynąc przez Morze Północne między Wielką Brytanią a Francją czeka następna cieśnina Kaletańska a za nią kanał La Manche. Statek opływa płw. Iberyjski i natrafia na następną cieśninę Gibraltarską. Płynąc przez Morze Śródziemne czeka go jeszcze cieśnina Sycylijska mieszcząca się między Tunezją a Sycylią a także cieśnina Maltańska. Statek musi przepłynąć Morze Egejskie, żeby dotrzeć do ostatnich cieśnin: Dardanele a za Morzem Marmara już ostatnia Bosfor. Omijając tę cieśninę statek znajduje się na Morzu Czarnym.Ps. powodzenia w podróży:P he he:P
58 3 58
2009-11-09T20:55:40+00:00
Statek wypływający z Gdańska musi kierowac sie najpierw na zachód do cieśnin duńskich, przepłynie kolejno cieśninę "Sund" następnie "Kattegat". Potem będzie płynął przez Cieśnine Kaletańską aż wyjdzie na Ocean Atlantycki. Następnie przez cieśnine Gibraltarska wpłynie na Morze Śródziemne. Potem przez Cieśnine Bosfor i Dardanele wpłynie na Morze Czarne skąd juz prosta droga do Odessy.
46 3 46
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci