×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

To jest z książki ,,Ten obcy"

Z którym z bohaterów chciałabym się zaprzyjaznić i dla czego-charakterystyka.
1

Odpowiedzi

2009-05-04T10:46:01+00:00
Z pięciu bohaterów powieści Ireny Jurgielewiczowej ,,Ten Obcy’’: Zenka, Uli, Pestki, Mariana i Julka na przyjaciela wybrałabym Ulę.
Dla mnie przyjaciel powinien być kimś, z kim mogę rozmawiać o wszystkich, nawet najskrytszych sprawach i marzeniach. Przyjaciel, to ktoś więcej niż kolega. Przyjacielowi w każdej sytuacji można zaufać i wierzyć, że nie rozpowie tego, z czego mu się zwierzyliśmy. Przyjaźń polega na wzajemnej pomocy i wspólnym rozwiązywaniu problemów. Ze wszystkich bohaterów tylko Ula najbardziej przejęła się losem samotnego i opuszczonego przez rodziców Zenka. Pewnie dlatego tak łatwo zrozumiała nieszczęście chłopca ponieważ oboje byli samotni i pochodzili z rozbitych rodzin. Dziewczynka umiała słuchać i tym wzbudziła zaufanie oraz przyjaźń Obcego. Kiedy Zenek został oskarżony o kradzież pieniędzy na targu, to tylko Ula postanowiła mu pomóc. Poświęciła swój wolny czas i pracowała przy zbiorze porzeczek, aby oddać ukradzione przez chłopca pieniędze. Dziewczynka rozumiała, że Zenek nie był złodziejem, a kradł ponieważ był głodny. Kiedy dzieci nie potrafiły poradzić sobie z trudnościami i musiały zwrócić się o pomoc do kogoś dorosłego, wtedy Ula poprosiła ojca mimo,że kiedyś postanowiła nigdy z nim nie rozmawiać. Dzięki pomocy ojca Ula doprowadziła do zakończenia samotnej i bardzo ciężkiej wędrówki chłopca.
Wszyscy bohaterowie książki ,,Ten Obcy” byli kolegami Zenka, pomagali mu, ale tylko Ula zasłużyła na miano przyjaciela. Ona okazała najwięcej serca, zrozumienia i dla tej przyjaźni bardzo dużo zrobiła.
Mam wielu kolegów i koleżanki, ale o nikim nie mogę jeszcze powiedzieć, że jest moim prawdziwym przyjacielem. Chciałabym spotkać osobę podobną do Uli .
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci