Odpowiedzi

2009-11-09T22:39:52+01:00
-.Ile arów ma działka o wymiarach:
a]850m i 96 dm
a = 850m
b = 96dm = 9,6m
P = 850*9,6 = 8160[m2]
1a = 100m2
8160/100 = 81,6a
b]500cm i 72 m
a = 500cm = 5m
b = 72m
P = 5*72 = 360[m2]
360/100 = 3,6a
c]3km i 200m
a = 3km = 3000m
b = 200m
P = 3000*200 = 600000[m2]
600000/100 = 6000a
-ile hektarów ma prostokąt o wymiarach;
1ha = 10000m2
a]600m i 2 km
a = 600m
b = 2000m
P = 600*2000 = 1200000[m2]
1200000/10000 = 120ha
b]320m i 7 km
a = 320m
b = 7000m
P = 320*7000 = 2240000[m2]
2240000/10000 = 224ha
c]4000m i 5,3 km
a = 4000m
b = 5300m
P = 4000*5300 = 21200000[m2]
21200000/10000 = 2120ha
17 4 17
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-09T22:45:55+01:00
-.Ile arów ma działka o wymiarach:

Ar to 100²
a]850m i 96 dm
850mx9,6m=8160m²=81,60a

b]500cm i 72 m
5mx72 m=360m²=3,6a

c]3km i 200m
3000mx200m=600000m²=6000a

-ile hektarów ma prostokąt o wymiarach; 1ha to 10 000m²
a]600m i 2 km
600mx2000m=1200 000m²=120ha

b]320m i 7 km
320mx7000m=2240000m²=224ha

c]4000m i 5,3 km
4000mx5300m=21200000m²=2120ha