×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-11-10T13:51:37+00:00
Jest to opowieść o nieszczęśliwym, bardzo samotnym chłopcu, który postanawia opuścić planetę i swoją ukochaną Różę w poszukiwaniu przyjaciół.
Tytułowy bohater, mieszka na asteroidzie B-612. Prócz niego zamieszkuje ją czerwona róża z czterema kolcami. Książę opiekuje się nią każdego dnia, lecz nie jest to łatwe zajęcie, ponieważ róża wiele wymaga od swojego opiekuna i jest bardzo kapryśna. Prosi Księcia o nieustanną opiekę, każe okrywać się na kloszem na noc, chronić od przeciągów, rozmawiać z nią, podlewać... Książę w końcu ma dość jej kaprysów i opuszcza asteroidę w poszukiwaniu nowych przyjaciół.
W ciągu swej międzyplanetarnej podróży spotyka 6 ludzi, zaś każdy z nich jest alegorią jakiejś negatywnej cechy ludzkiej.
Spotyka, po kolei:
Króla, który mimo że nie miał żadnego poddanego, ciągle rozkazuje
Próżnego, oczekującego ciągłych oklasków, uznania i pochwał
Pijaka, który pił bo wstyd mu było że pije
Bankiera bez przerwy liczącego gwiazdy i uważającego je za swoją własność
Latarnika zapalającego co minutę swoją latarnię tak szybko następował wschód i zachód
uczonego Geografa, który radzi mu odwiedzić Ziemię. Wszystkie spotkane osoby wydają się naszemu bohaterowi bardzo dziwne, Książę dostrzega ich błędy i dziwne zachowania i postanawia wyruszyć na Ziemię.

Tu nasz bohater miewa kilka spotkań.
19 4 19
2009-11-10T13:57:24+00:00
Książka Mały Książe opowiada o chlopcu,który mieszka na astreoidzie.Rośnie tam też róża z czterema kolcami,którą chłopczyk sie opiekuje lecz te zadanie wcale nie jest łatwe,bo róża jest bardzo wymagająca.
Prosi chłopca o nieustanną opiekę, każe okrywać się na kloszem na noc, chronić od przeciągów, rozmawiać z nią, podlewać. Jest kapryśna i niezwykle dumna.Książe w końcu nie wytrzymuje i opuszcza astreoide,wyruszając na ziemską wędrówke.Napotyka tam wiele przygód i poznaje przyjacioł.
12 2 12
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci