×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Korzystając z dostępnych źródeł informacji, wyjaśnij, dlaczego należy przyjmować antybiotyki w ściśle okreslonych dawkach i o wyznaczonych godzinach.Plz o szybką odpowiedź !;***
2

Odpowiedzi

2009-11-10T17:09:42+00:00
Gdy lekarz zaleci zażywanie jakiegokolwiek antybiotyku, powinniśmy go zażywać według zaleceń. Antybiotyku nie wolno odstawić gdy lekarz na to nie zezwoli, ponieważ w innym przypadku może to spowodować nawrót choroby lub bakterie mogą się uodpornić na dany antybiotyk. Lek ten trzeba zażywać systematycznie i do końca naszej choroby. Nawet gdy nam się trochę polepszy stan zdrowia, nie przestajemy zażywać leku. Nie wolno też przedawkować danego nam antybiotyku ponieważ mogą pojawić się skutki uboczne.
21 4 21
2009-11-10T17:51:12+00:00
Antybiotyków nie należy mylić z lekarstwami dostępnymi przy kasach w supermarkecie. Skuteczne działanie tego leku zależy od jego odpowiedniego stężenia w chorych tkankach. Dlatego, aby uzyskać jak najlepsze efekty leczenia antybiotykiem, trzeba przestrzegać zasad jego stosowania. Zbyt częste i niewłaściwe stosowanie tych specyfików powoduje, że bakterie stają się na nie oporne i leki przestają działać. Niefrasobliwe przyjmowanie leku kilka godzin po terminie, może skończyć się tym, że lekarstwo po prostu nie zadziała.Czas działania pojedynczej dawki antybiotyku jest ściśle określony, a zbyt długie przerwy między kolejnymi dawkami leku mogą osłabiać jego siłę działania i prowadzić do rozwoju oporności bakterii na dany lek. Gdy zdarzy się nam zapomnieć o zażyciu kolejnej dawki, należy przyjąć ją natychmiast, kiedy sobie o tym przypomnimy, a następne porcje – zgodnie z wcześniejszymi zaleceniami lekarskimi.
41 4 41
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci