Odpowiedzi

2009-11-10T18:12:06+01:00
2,75- 0,95=1,80 zl
1,80zl/2=0,9zl __olowek
0,9+0,95=1,85 zeszyt
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-10T18:13:33+01:00
Ołowek x 0.90zł
zeszyt x +0.95 zł 1,85zł

x+x+0.95zł=2,75zł
2,75zł-0,95zł=2x
1,80 zł = 2x
x=0,90 zł
1 5 1
2009-11-10T18:13:55+01:00
X - cena ołówka
y - cena zeszytu
x + 75gr - ---||----
x + y - cena zeszytu i ołówka
2zł 75gr - ---------||-----------

Układ równań (nawiasy klamrowe obok równań):
y = x+75gr
x+y = 2zł 75gr

y = x+75gr
x+x+75gr = 2zł 75gr

y = x+75gr
2x = 2zł

x = 1zł
y = 1zł + 75gr

x = 1zł
y = 1zł 75gr

Odp: Zeszyt kosztuje 1zł 75gr, a ołówek 1zł.