×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-11-10T18:28:46+00:00
W dzisiejszym swiecie uznaje sie ze Cyganie sa zlodziejami, ze nie przywiazuja sie do rodziny itp. ale sa to tylko stereotypy ktore niekoniecznie musza byc prawda.
81 4 81
2009-11-10T18:37:42+00:00
Stereotyp - sposób myślenia oparty na ogólnie przyjętych znaczeniach, przypisujący dane cechy poszczególnym osobą na podstawie płci, koloru skóry, włosów, narodowości itp. Z stereotypowym myśleniem mamy do czynienia bardzo często w codziennym życiu. Widząc kobietę za kierującą samochodem wielu mężczyzn a nawet kobiet stwierdzi, że na pewno nie umie kierować i trzeba uważać bo może spowodować wypadek. Jej umiejętności określane są na podstawie płci. Jeśli jeszcze ta pani ma włosy koloru blond może mieć trudności z przyjęciem do pracy na odpowiedzialne stanowisko, bo przecież wiadomo "blondynka - głupia". Wyobraźmy sobie, że nasza "bohaterka" pochodzi ze Szkocji - nikt nie będzie chciał z nią pójść na zakupy czy do kawiarni bo przecież wszyscy Szkoci są przesadnie oszczędni. Na szczęście życie tej pani wygląda tak tylko w teorii, ponieważ coraz mnie ludzi kieruje się w życiu stereotypami. I mam nadzieję, że będzie ich jeszcze mniej, gdyż nie można oceniać nikogo kogo się nie zna.
169 1 169
2009-11-10T18:37:54+00:00
Stereotyp czyli postrzeganie ludzi w sposob uproszczony najczesciej zawiera falszywe przeswiadczenie oraz postrzeganie innych ludzi, kultur
Istnieje wiele stereotypow niektore sa negatywne inne neutralne a jeszcze inne zaliczane sa do pozytywnych. stereotyp zaliczany jest do przekonan zbiorowych.
przykladem moze byc chociazby stereotyp polaka zlodzieja postrzegany przez wiele narodowosci, chociazby niemcow ktorzy jakis czas temu ukazali reklame o tej tematyce, sami niemcy uwazani sa za ludzi skrupulatnych i dokladnych, czesto ludzie sa dyskryminowani ze wzgledu na narodowosc i krazace wokol niej stereotypy, chociazby cyganie nie ciesza sie zbyt duzym zaufaniem :PP
41 4 41
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci