Uczniowie kupili na biwak 3 jednakowe bochenki chleba.zapłacili za nie razem 4.05 zł. po namyśle postanowili dokupić jeszcze 2 takie same bochenki. Ile jeszcze będą musieli dopłacić.

a)1,35 zł
b)2.70 zł
c) 6.75zł
d)8,10 zł

prosze o rozwiązanie :)

3

Odpowiedzi

2009-11-10T20:15:18+01:00
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-10T20:16:07+01:00
4,05 zł:3=1,35 zł
1,35 zł * 5 = 6,75 zł
6,75 zł-4,05zł=2,7zł

odpowiedź b ;)
4 3 4
2009-11-10T20:17:00+01:00
4,05 : 3 =1,35
Cena jednego chleba - 1,35 zł
Za 2 chleby zaplacą
2 * 1,35zl = 2,70 zł
Będą musieli dopłacić 2,70 zł.
9 5 9