Brazylia jest............ państwem w Ameryce Południowej. Zajmuje.... km², czyli prawie połowę powierzchni kontynentu. Na świecie ustępuje pod względem powierzchni tylko czterem krajom: .......,.......,.......,...../ Spośród krajów ameryki Południowej nie graniczy z 2 krajami:...............,............
Od wschodu oblewają ją wody ...................
W ukształtowaniu powierzchni Brazylii dominują .......
60% powierzchni zajmuje...................... na północ od niej rozciąga........................ Północną granicę kraju wyznaczają wzniesienia Wyżyny....................... Wybrzeża Brazylii opływa............. Prąd Brazylijski, przynoszące znad oceanu ............... i ...................... powietrze. ............... jest rzeką o największym dorzeczu na świecie i drugą co do długości. Z południowej części kraju wody odprowadzają rzeki: ......................... , ................ i La Plata.
Nieco ponad połowę ludności stanowią..........., około 25 % ................. , a pozostała część mieszkańców to Metysi, Murzyni, JApończycy i inni.

3

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-11-11T11:16:45+01:00
Największa
8 511 965 km²
Rosja, Kanada, Stany Zjednoczone, Chiny
Ekwador i Chile
Atlantyku
Wyżyna Brazylijska
Wyżyny Gujańskiej
ciepły
Atlantyckiego
ciepłe powietrze.
Amazonka
Parana, Araguaia i La Plata.
biali, około 25 % Mulaci,


3 3 3
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-11T11:17:58+01:00
Brazylia jest największym państwem w Ameryce Południowej. Zajmuje 8 511 965 km², czyli prawie połowę powierzchni kontynentu. Na świecie ustępuje pod względem powierzchni tylko czterem krajom: Rosji, Kanadzie, Stanom Zjednoczonym i Chińskiej Republice Ludowej.
Spośród krajów ameryki Południowej nie graniczy z 2 krajami: Ekwadorem i Chile.
Od wschodu oblewają ją wody Oceanu Atlantyckiego.
W ukształtowaniu powierzchni Brazylii dominują wyżynno-nizinne.
60% powierzchni zajmuje Wyżyna Brazylijska na północ od niej rozciąga się zabagniona Nizina Amazonki. Północną granicę kraju wyznaczają wzniesienia Wyżyny Gujańskiej. Wybrzeża Brazylii chłodne i wilgotne powietrze. Amazonka jest rzeką o największym dorzeczu na świecie i drugą co do długości. Z południowej części kraju wody odprowadzają rzeki: Iguaçu, Rio Carreiro i La Plata.
Nieco ponad połowę ludności stanowią ludzie rasy białej i kreole, około 25 % Mulaci , a pozostała część mieszkańców to Metysi, Murzyni, Japończycy i inni.
1 5 1
2009-11-11T11:36:01+01:00
Brazylia jest największym państwem w Ameryce Południowej. Zajmuje 8 511 965km². , czyli prawie połowę powierzchni kontynentu. Na świecie ustępuje pod względem powierzchni tylko czterem krajom: Rosji, Kanadzie, Stanom Zjednoczonym i Chińskiej Republice Ludowej.Spośród krajów ameryki Południowej nie graniczy z 2 krajami : Ekwadorem i Chile. Od wschodu oblewają ją wody Oceanu Atlantyckiego.W ukształtowaniu powierzchni Brazylii dominują wyżyny.60% powierzchni zajmuje Wyżyna Brazylijska na północ od niej rozciąga Nizina Amazonki. Północną granicę kraju wyznaczają wzniesienia Wyżyny Gujańskie.Wybrzeża Brazylii opływa ciepły Prąd Brazylijski,przynoszące znad oceanu wilgotne i chłodne powietrze. Amazonka jest rzeką o największym dorzeczu na świecie i drugą co do długości. Z południowej części kraju wody odprowadzają rzeki Iguaçu, Rio Carreiro i La Plata. Nieco ponad połowę ludności stanowią ludzie rasy białej i kreole,około 25 % Mulaci,a pozostała część mieszkańców to Metysi, Murzyni, Japończycy i inni.