Odpowiedzi

2009-05-04T12:15:54+02:00
Zaplacila mniej niz 14 zl.
0,23 kg-3,49
0,65-x
0,23x=0,65*3,49
0,23x=2,26 / 0,23
x=9,82
3,49+9,82=13,31
3 5 3
2009-05-04T12:23:43+02:00
Wydaje mi sie ze powinno to byc tak ale nie jestem pewna ze

0.23kg -3,49zł
0,65kg - x
__________
x=(3,49zł*0,65kg)/0,23
x=2,2685zł/0,23
x= ( w przyblizeniu)9,86zł
________________________
a teraz zeby zobaczyc czy wydała wiecej niz 14 zł musimy to do siebie dodac czyli:

3,49+9,86=13,35zł
Odpowiedz:Krzysia zapłaciła mniej niz 14 zł poniewaz razem herbatniki wyniosły ja 13.35zł
5 2 5