Na jutro:I podaj róznice miedzy podzialem komorki a pączkowaniem!

II wyjasnij,dlaczego organizmy rozmnażające się płciowo mają większe mozliwości przystosowania sie do środowiska niz osobniki rozmnażające sie bezpłciowo?
dziekuje.!

3

Odpowiedzi

2009-11-11T11:39:11+01:00
Podział komórki jest tlenowo lub bez tlenowo , występuje u bakterii i te podzielone komórki są takie same jak komórka macierzysta , a pączkowanie u drożdży i jest beztlenowo i komórki potomne nie są takie same jak komórka macierzysta

II. W rozmnażaniu bezpłciowym nie są wytwarzane DNA , a więc nie są przekazywanie genotypy. Organizmy rozmnażające się bezpłciowo o genotypach mało podatnych na mutacje są gorzej przystosowane do zmieniających się warunków środowiska.

Np. jesli szybko zmieni się temperatura otoczenia, młode komórki umrą.
1 5 1
2009-11-11T11:44:53+01:00
Różnice między pączkowaniem a podziałek komórki
Podział komórki jest tlenowe lub beztlenowe.Podział ten występuje np.u bakterii.Podzielone komórki są takie same jak komórka macierzysta.Pączkowanie występuje tylko beztlenowo i komórki potomne nie są takie same jak komórka macierzysta . Mam nadzieje że pomogłam
4 5 4
2009-11-11T11:47:25+01:00
I
Podział komórki - proces zachodzący u wszystkich żywych organizmów, w którym komórka macierzysta dzieli się na dwie lub więcej komórek potomnych.
Pączkowanie - jest to rodzaj rozmnażania bezpłciowego. Polega ono na wytwarzaniu przez rodzicielski organizm małego fragmentu, który po oderwaniu się od rodzica samodzielnie rozwija się w identyczną genetycznie jego kopię.
II
Organizmy rozmnażające się bezpłciowo o genotypach mało podatnych na mutacje są gorzej przystosowane do zmieniających się warunków środowiska.Np. jeśli szybko zmieni się temperatura otoczenia, młode komórki umrą.
1 5 1