Odpowiedzi

2009-11-11T18:32:09+01:00
W sumie zapłaciła 8,75
2,45 zapłaciła za jabłka
więc za śliwki 6,30
śliwek kupiła 1,5 kg
2009-11-11T18:33:46+01:00
Zakupy Ewy to:

0.7×3.5 + k×4.2 + 11.25 = 20
k=1.5

Kupiła 1 kilogram i 50 dag sliwek
2009-11-11T18:34:34+01:00
0,7*3,50zl = 2,45zl tyle zaplacila za jablka (70 dag)
20 zl - 2,45 - 11,25 = 6,3 zl tyle zaplacila za sliwki
no i tera proporcja:
1/4,2=x/6,3
x=6,3/4,2=1,5 kg....
x-waga sliwek...