×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Dlaczego "Antygona" Sofoklesa nie straciła nic ze swej aktualności ???

tylko to ma być wypracowanie napisanie na miare gimnazjalisty..;))
2

Odpowiedzi

2009-11-11T22:10:48+00:00
,,Antygona,, nie straciła na swojej aktualności ponieważ jest to utwór który w swoim przesłaniu porusza temat który w dzisiejszych czasach nęka wielu ludzi.Ten temat jest wciąz aktualny.Był i będzie. Nie tak łatwo jest go rozwiazac. Postawę Antygony nalezy podziwiac, poniewaz potrafiła walczyc w imie swoich pogladów i wartosci przyjetych za słuszne.W imie tradycjii i miłosci do brata postawiła wszystko na tak zwaną,,jedną kartę,,
i postawiła sie wszelkiemu innemu ustrojowi. W dzisiejszych czasach takie sytuacje, w których człowiek musi wybierac pomiedzy oddaniem wobec narodu i ,,sił,, w nim rządzących a posłuszeństwem wobec religi i przekonaniami. Dlatego też postawe wielu ludzi w naszych czasach można porównać do postawy Antygony.
0 0 0
2009-11-11T22:12:17+00:00
Przede wszystim dlatego ze opisane dzieje w Antygonie ,miłosc, szacunek dla blizniego(brata Antygony)została opisana jak czlowiek ma postepowac z bliznim,nie mówie tu o takim poświeceniu jak oddanie zycia tylko o szanowaniu drugiego człowieka a przede wszystkim rodziny.Rodzina dla niej jest czymś świętym.Śmierc Antygony nauczyła ludzi wiary i oddanie jakim jest rodzina,w koncu ma się ją tylko jedną.Terazniejsza ludzkośc nie dba aż tak bardzo o innych jak powinna,jednak"Antygona" Sofoklesa nie straciła jednak nic ze swej aktualności , ludzie choc nie wszyscy jednak postępują tak jak ona .
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci