×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Dokonaj podziału organizmów zaliczanych do protistów. Wypisz ich cechy charakterystyczne.

Z góry dziękuje :)
3

Odpowiedzi

2009-11-12T12:56:26+00:00
W załaczniku dołaczyłam tabelkę z podziałem systematycznym protistów przedstawicielami danej linii rozwojowej i ich budownie znaczeniu, rozmanzaniu środowsku życia. Nie wiem czy dokąłdnie o to ci chodziło w twoim zadaniu.
0 0 0
2009-11-12T12:57:03+00:00
Przedstawiciele królestwa protistów mają wyjątkowo różnorodną budowę i prowadzą różny tryb życia. Należą do nich organizmy, które zaliczano dawniej do trzech innych królestw: roślin, zwierząt oraz grzybów. Z tego powodu w obrębie protistów nadal zwyczajowo wyróżnia się: protisty zwierzęcopodobne ( dawniej zwane pierwotniakami ), protisty roślinopodobne ( glony ) oraz protisty grzybopodobne.
0 0 0
2009-11-12T15:03:49+00:00
Protisty zwierzęce (pierwotniaki)-organizmy cudzożywne należące do królestwa protistów,Są to organizmy jednokomórkowe odżywiające się cudzożywnie, na drodze fagocytozy pasożytnicze lub drapieżne
protisty grzybopodobne-nieformalna grupa protistów zaliczanych według innych, zwłaszcza dawnych, ujęć taksonomicznych do grzybów. Zakres tej grupy jest nieostry i zależy od przyjętego systemu klasyfikacji biologicznej, np. od przyjętych podziałów wewnątrz samych protistów.
protisty roślinopodobne.-nieformalna grupa protistów zaliczanych według zwłaszcza dawnych ujęć taksonomicznych do roślin. Zakres tej grupy jest nieostry i zależy od przyjętego systemu klasyfikacji biologicznej, np. od przyjętych podziałów wewnątrz samych protistów,
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci