Do zrobienia sałatki potrzeba 100 gramów łuskanych orzechów włoskich, 150 gramów sera pleśniowego, 125 gramów ananasa z puszki, 250 gramów kapusty pekińskiej oraz odrobiny oliwy, soli i pieprzu do smaku. Korzystając z podanych cen ustal, ile kosztują produkty na sałatkę:
(w kolejności: towar, opakowanie, cena za opakowanie)

orzechy włoskie łuskane - 200 g - 4,40 zł

ser pleśniowy - 15 dag - 4,29 zł

ananas - 375 g - 2,97 zł

kapusta pekińska - 1 kg - 2,16 zł


Przy rozwiązaniu bardzo proszę o wytłumaczenie, jak to zrobiliście?? Bo ja tego nie rozumiem...

2

Odpowiedzi

2009-11-12T15:35:26+01:00
Orzechy 2,20
ser 4,29
kapusta 27 gr
około 7 zł
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-12T15:39:11+01:00
ORZECHY:
4,40zł - cena za opakowanie (200g)
2,20zł- cena za 100g orzechów

SER:
4,29zł - cena za opakowanie sera ( 15 dag)
15 dag = 150 g
4,29 zł - cena za 150 g sera

ANANAS:
2,97 zł -cena za opakowanie ananasa (375g)
2, 97 zł : 379g = 0,00792
0, 00792 * 125g = 0, 99zł. - cena za 125 g. anansa

KAPUSTA:
2,16zł - cena za opakowanie (1kg)
250 g = 25 dag.
2, 16 : 4 = 0, 54 zł.

0, 54 zł + 0, 99 zł + 4,29zł + 2, 20zł = 8, 02 zł :)
Mam nadzieję, że dobrze. :)
4 4 4