I CZĘŚĆ ZADANIA
Gosia kupiła 0,45 kg wędliny po 12,40 zł/kg i 1,3 kg sera po 10,80 zł/kg.
II CZĘŚĆ ZADANIA
Ile reszty otrzymała płacąc banknotem 20 zł? Czy 20 zł wystarczyłoby, gdyby kupiła o 0,15 kg wędliny więcej?

Szczególnie zależy mi na rozwiązaniu I części zadania. Wynagrodzę, jeśli rozwiążecie i drugą. Czy ktoś wraz z rozwiązaniem mógłby napisać, jak to rozwiązać? Proszę, bo ja tego nie rozumiem...

3

Odpowiedzi

2009-11-12T15:41:11+01:00
Za wedline zapłaciła 5.58+ser14.04=19.62 za wszystko
\Reszta =0.38zł.Nie wystarczyło by jej poniewaz musiałaby dopłacic 1.86zł
1 4 1
2009-11-12T15:41:59+01:00
I
0,45kg×12,40zł/kg=5,58zł
1,3kg×10,80zł/kg=14,04zł

II
5,58zł+14,04zł=19,62zł
20zł-19,62zł=0,38zł
-
0,45kg+0,15kg=0,60kg
0,60kg×12,40zł/kg=7,44zł
7,44zł+14,04zł=21,48zł

21,48zł > 20zł
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-12T15:45:43+01:00
0,45×12,40= 5,58 Obliczanie cen produktów wzór:
1,3×10,80=14,04 (masa w kg)×(cena za kg)
14,04+5,58=19,62 dodajemy dwie kwoty
20-19,62=0,38 i odejmujemy ją od 20 zł
Odp.: Gosia otrzymałaby 38 gr reszty

0,15×12,40=1,86 obliczamy cenę produktu (jak wyżej)
19,62+1,86=21,48 dodajemy cenę do sumy cen produktów wyżej
Gosi nie starczyłoby 20 zł gdyby kupiła jeszcze 15 dag wędliny