Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-12T16:44:38+01:00
Dane:
6 filiżanek
6 spodków
łączna suma: 42 zł
1 spodek kosztuje 3 zł
Szukane:
Ile kosztowała jedna filizanka?
Rozwiązanie:
3*6=18 zł <--- wartość 6 spodków
42-18=24 zł <--- wartość 6 filiżanek
24:6=4 zł <--- wartość jednej filiżanki
Odp.: Jedna filiżanka kosztuje 4 złote.
1 1 1
2009-11-12T16:45:51+01:00
3*6=18
42-18=24
24:6=4
Jedna filiżanka kosztowała 4 zł.
1 4 1
2009-11-12T17:15:24+01:00
6x3=18
tyle mama zapłaciła za spodki
42-18=24 a tyle za 6 filiżanek
24:6=4
jedna filiżanka kosztowała 4zł
2 3 2