1)pociąg '' tatry'' wyjerzdza z Zakopanego o godzinie 19:00 i przyjerzdza do gdyni o godzinie 10:20 następnego dnia rano. jak długo trwa podróż tym pociągiem z zakopanego do gdyni?

2)pod koniec lipca agnieszka kupiła pierwsze śliwki. za 25dag zapłaciła 1,80 zł.w sierpniu śliwki były 2 * tańsze. ile kosztował kilogram śliwek w sierpniu?

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-12T17:29:44+01:00
1)15 godz 20 min

2)1kg w lipcu- 4*25 dag=100dag=1kg 4*1,8zł=7,2zł
1kg śliwek w sierpniu kosztował 7,2 zł.
2009-11-12T17:30:12+01:00
1.Podróż pociągiem trwa 15 h 20 min
2.
25 dag - 1,80
1 kg - 7,20
7,20 /2 = 3,6
W sierpniu śliwki kosztowały 3,6 zł
2009-11-12T17:30:12+01:00
1) odp 15 godzin i 20 minut obilczenia od 19 do 24 jest 5 godzin a od 0 do 10 jest 10 godzin dodać 20 minut

2) odp 3,6 zł obliczenia 1,80:2=0,9 0,9*4=3,6