9. Kurs kroju i szycia rozpoczęło 2000 osób, w tym 70% mężczyzn. Po pierwszym dniu zajęć wyjechało 60% mężczyzn i 10% kobiet. Ile osób kontynuowało naukę kroju i szycia w drugim dniu kursu ?!


Obliczenia prosiłbym podać w całości i co skąd się wzięło same wyniki i prostych obliczeń nie uwzględniam...

Z góry dziękuje za Pomoc!!!!!


PoZdRo!!!!!


TheRamzes

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-12T18:50:33+01:00
Zad.9 str.72
70% liczby 200 to 0,70*200=140- liczba mężczyzn
200-140=60-liczba kobiet
60%liczby 140 to 0,60*140=84 - mężczyźni, którzy zrezygnowali
10%liczby 60 to 0,10*60=6 - kobiety, które zrezygnowały
84+6=90-liczba osób które zrezygnowali
200-90=110
Odp:Naukę kursu kontynuowało 110 osób.
4 4 4
2009-11-12T18:54:59+01:00
Dane:
kurs-2000 osób
mężczyźni-70%
kobiety-100%-70%=30%

2000-100%
x -70%
2000*70/100=20*70/1(skracanie 0)=1400/1=1400
Odp.Mężczyzn było 1400 a kobiet:
2000-1400=600.A kobiet 600.

I dzień:
wyjechało:
kobiet-10%
mężczyzn-60%
MĘżCZYŹNI:
1400-100%
x -60%
1400*60/100=14*60/1=840/1=840
1400-840=560
Odp.Zostało 840 mężczyzn.
KOBIETY:
600-100%
x -10%
600*10/100=6*10/1=60/1=60
600-60=540
Odp.Zostało 540 kobiet.

840(m.)+540(k.)=1380
Odp.1380 osób kontynuowało kurs szycia.

Liczę na najlepsze!
Pozdro ;]

2 3 2
2009-11-12T19:07:03+01:00
9. Kurs kroju i szycia rozpoczęło 2000 osób, w tym 70% mężczyzn. Po pierwszym dniu zajęć wyjechało 60% mężczyzn i 10% kobiet. Ile osób kontynuowało naukę kroju i szycia w drugim dniu kursu ?!
a więc tak pierw wypisz sobie wszystkie dane i będzie łatwiej
dane:
ilość osób które rozpoczeło kurs- 2000
w tym 70% mężczyzn- 0,7(70 procen = 70 setnych czyli 0,7)* 2000(ilość wszystkich osób na kursie=1400 osób- ilość mężczyzn
no i oczywiści ilość kobiet= 2000(ilość wszystkich ludzi na kursie) - 1400(ilość wszystkich mężczyzn)= 600
więć mamy już dwie dodatkowe dane ilość mężczyzn 1400 osób i kobiet 600
więć po pierwszym dniu zrezygnowało:
60% mężczyzn(czyli 60% z 1400)
10% kobiet(czyli 10% z 600)
no i teraz pozostało tylko obliczyć

1400(ilość wszystkich mężczyzn) * 0,6( wyjechało 60% mężczyzn na drugi dzień)= 840 mężczyzn( liczba mężczyzn którzy wyjechali
skoro mamy obliczone ile wyjechało obliczmy ile zostało:
1400(liczba wszystkich mężczyzn)- 840(liczba mężczyzn którzy wyjechali na drugi dzień)= 560 mężczyzn(liczba mężczyzn którzy pozostali na drugi dzień)


taraz obliczmy liczbe kobiet która wyjechała i pozostała
600(liczba wszystkich kobiet na kursie)*0,1(0,1 to 10%)= 60 ( liczba kobiet które opuściły kurs.
no i przed ostatnie obliczenie mianowicie ile kobiet zostało na drugi dzień
600(liczba wszystkich kobiet)-60(liczba kobiet które wyjechały)=540 kobiet tych które zostały na drugi dzień
główne pytranie w zadaniu brzmiało :ile osób kontynuowało naukę kroju i szycia w drugim dniu kursu ?!
więc musimy teraz dodać liczbe kobiet i mężczyzn którzy pozostali na 2 dzień a więc:
540(liczba kobiet które pozostały na kursie)+560(liczba mężczyzn którzy pozostali na kursie= 1000(ilość osób które pozostały na kursie)








odpowiedz: liczba osób kontynujących kurs kroju i szycia to 1000 osób.


mam nadzieje że dosyć przejrzyscie to opisałem w razie pytań pisz na priv pozdro

1 5 1