Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-12T19:27:42+01:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).
To tak najpierw dzielimy:
19,80 / 2 = 9,90

potem
9,90 zł- 90%
x - 100%

na krzyz to i wychodzi
x= 9.90 *100/90
x=990/90
x= 11

Koszyk malnin przed tem kosztował 11 zł
21 4 21
2009-11-12T19:45:20+01:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).
100% - x zł
90% - 19,80

90*x=1980
x=1980:90=22zł

22zł : 2=11zł - cena jednego koszyczka
10 4 10
2009-11-12T20:27:23+01:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).
100%-10%*X = 19,80 ZŁ
90%* X =19,80
X=19,80/0,9
X = 22,00ZŁ

22,00ZŁ/2 SZT=11,OO
odp, przedtem jeden koszyk malin kosztował 11,00 zł
7 3 7