Pani Aleksandra i pani Barbara miały po 6000zł oszczędności.Pani Aleksandra wpłaciła swoje pieniądze na trzyletnią lokatę oprocentowaną w wysokości 5% w stosunku rocznym.Pani Barbara kupiła 150 akcji spółki Alfa po 20zł i 100 akcji spółki Omega po 30zł.Po trzech latach akcje spółki Alfa podrozały o 45%,a akcje spółki omega staniały o 105.Pani Barbara sprzedała wówczas wszystkie akcje.ktora z pan lepiej ulokowała swoje oszczędności?

1

Odpowiedzi

2009-11-13T11:46:28+01:00
Pani Aleksandra
6000 x 5%=300 6000+300=6300zł
6300 x 5%=315 6300+315=6615zł
6615 x 5%=330,75 6615+330,75=6945,75zł
p.Aleksandra ma 6945,75zł

Pani Barbara
150 x20zł= 300zł
300 x 45%=135zł 300+135=435zł
6000-600=5400zł
5400+435=5835zł
100 x 30=300zł 300x1.05=315zł strata
5835-315=5520
p.Barbara ma 5520zł
odp.Lepiej ulokowała swoje pieniądze pani Aleksandra