×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Liczba.........symbolizuje bostwo, świetność -mówimy o Bogu W ........ osobach, liczymy się z .....l.. cnotami- wiarą, nadzieja i milośćią.

Liczba.....to symbol świata ziemskiego. Mamy do czynienia z .... stronami świata,......... porami roku, a Owidiusz pisał o ..... wiekach ludzkości: złotym, srebnym, brązowym i żelaznym.
Liczba...... jest najbardziej magiczna, określa tajemnicę. faraon śni o ........krowach chudych i .....tłustych. W ąpokalipsie świętego Jana o .....piecząciavh i ...... aniołach, którzy...... trąbami obwieszczaja koniec świata.
Liczba.....oznacza katastrofę, śmierć, ruinę. W hotelach w loteriach losow z numerem.............., we włoszech nie używano w loteriach losow oznaczonych cyfrą......., a we francji wyzajmowano...... gościa, aby przy stole nie siedziało ich............ .

bardzo prosze o uzupełnie nie tekstu
Jakie symbolew znaczenia przepisuje się liczebnikom? Uzupełniej zadania liczebnikami w odpowiedniej formie gramatycznej.

Pliska ;*

1

Odpowiedzi

2009-11-13T11:05:08+00:00
Liczba trzy symbolizuje bostwo, świetność -mówimy o Bogu W trzech osobach, liczymy się z trzema cnotami- wiarą, nadzieja i milośćią.
Liczba cztery to symbol świata ziemskiego. Mamy do czynienia z czterema stronami świata, czterema porami roku, a Owidiusz pisał o czterech wiekach ludzkości: złotym, srebnym, brązowym i żelaznym.
Liczba siedem jest najbardziej magiczna, określa tajemnicę. faraon śni o siedmiu krowach chudych i siedmiu tłustych. W ąpokalipsie świętego Jana o siedmiu piecząciavh i siedmiu aniołach, którzy siedmioma trąbami obwieszczaja koniec świata.
Liczba trzynaście oznacza katastrofę, śmierć, ruinę. W hotelach w loteriach losow z numerem trzynastym we włoszech nie używano w loteriach losow oznaczonych cyfrą trzynaście, a we francji wyzajmowano trzynastego gościa, aby przy stole nie siedziało ich trzynastu.

28 4 28
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci