×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Prosiłabym o napisanie pracy na któryś z niżej podanych tematów.Daje maxa:) mam nadzieje , że znajdzie się ktos kto podejmie się tego zadania:)

1. Na czym polega, z punktu widzenia filozofii, wartość naturalnego nastawienia i świata życia codziennego? W 150 rocznicę urodzin E. Husserla.
2.Jakie znaczenie dla rozumienia szczęścia może mieć wybór postawy wobec problemu istnienia Boga?
3. Jak L. Wittgenstein rozumiał zadanie filozofii? Podaj przykłady zastosowania jego filozoficznej metody.
4. Co sprawia, że przestrzeń publiczna może stać się miejscem doświadczenia estetycznego? Uzasadnij odpowiedź sięgając do znanych Ci koncepcji filozoficznych.
5. Na czym polega pojęcie prawdopodobieństwa i w jaki sposób zostało wykorzystane w filozofii?
6. Czy warto dzisiaj bronić polityki? Uzasadnij odpowiedź wykorzystując znane Ci koncepcje filozoficzne.
7. W jaki sposób filozofia pojmuje swoje własne poczatki?
8. Czym jest tolerancja i czy należy być tolerancyjnym dla nietolerancyjnych?
2

Odpowiedzi

2009-11-12T22:36:17+00:00
Masz 8 tematów do wyboru... nic tylko coś naskrobać na stronę...
]To jest lenistwo.
0 0 0
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-12T22:36:46+00:00
8.W dzisiejszym świecie bardzo dużo mówi się o byciu tolerancyjnym. Czym jest więc tolerancja? Wg encyklopedii PWN "tolerancja jest świadomą zgodą na wyznawanie i głoszenie przez innych ludzi poglądów, z którymi nie zgadzamy się i na wybór przez nich sposobu życia, którego nie aprobujemy, ale który przez nich uważany jest za właściwy."

Wiemy już czym jest tolerancja. A jak wyglądał świat bez niej? Wystarczy wziąć do ręki podręcznik od historii.
Od zawsze najtrudniej było pogodzić się w sprawie porzekonać religijnych. W starożytnym Rzymie wszyscy chrześcijanie byli prześladowani. Musieli się ukryważ, ponieważ w przeciwnym razie groziła im śmierć. Co dało nękanie tych ludzi przez Rzymien? Śmierć wielu osób.
W średniowieczu stroną prześladującą byli tym razem chrześcijanie. Odbywały się wyprawy krzyżowe, które miały "nawrócić pogan." Potem zapłonęły stosy inkwizycji. Mordowane tysiące ludzi z imieniem Boga na ustach. Tylko dlatego, że myśleli inaczej, że chciali żyć po swojemu.
Potem byli czarni niewolnicy - ta "gorsza rasa." Traktowano ich jak rzeczy, poniżano, katowano. Gdy biały człowiek zabił czarnego, to nie było żadnej "sprawy". Lecz gdy role się odwracały, to murzyna skazywano najpierw na tortury, a później na śmierć.
Zawsze byli i są prześladowani Żydzi. Podczas II Wojny Światowej powstawały nawet specjalne getta, czyli zamknięte dzielnice mieszkaniowe. A w czasie holocaustu wymordowano miliony Żydów.
Wydawało by się, że ludzie powinni uczyć się na błędach swoich poprzedników. Niestety tak nie jest.
Muzułmanie, w imię Allaha, organizują zamachy i porwania. Wysadzają samochody-pułapki i podkładają bomby pod hotele. Twierdzą, że prowadzą "świętą wojnę" z niewiernymi.
Moim zdaniem, świat bez tolerancji byłby całkiem inny. Życie każdego z nas byłoby sterowane, nikt nie miałby własnego zdania. Starajmy się więc akceptować sposób życia, który jest odmienny niż nasz. Pamiętajmy również, że od innych możmy się wiele nauczyć.
4 1 4
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci