Odpowiedzi

2009-11-13T16:19:04+01:00
Nel Rawlison jest ośmioletnią Angielką. Ma jasne, blond włosy, drobną budowę ciała i delikatne rysy twarzy. Mieszka wraz z ojcem Panem Rawlisonem w Port-Saidzie. Jej matka, podobnie jak jej przyjaciela Stasia Tarkowskiego zmarła. Dziewczyna jest bardzo miła, wesoła, sprytna oraz wytrzymała.
Podczas "wycieczki" przez Afrykę zachorowała na febrę. Mimo ciężkich chwil i niezawodnej pomocy Stasia, Nel powraca do zdrowia. Angielka w czasie tej przygody poznała także dwójkę Murzynów Kalego i Meę. Wraz z dziewczynką, Stasiem , Kalim i Meą pustynie i puszczę przemierza pies Saba. Podczas "podróży"chwilami Nel bała się Saby m. in. wtedy kiedy odgryzł głowy martwych zwierząt.
Nel to bardzo rozważna i dzielna osoba. Moim zdaniem zasługuje na uznanie czytelnika i miano bohatera.
49 3 49
2009-11-13T16:20:10+01:00
Nel Rawlison - bohaterka główna, córka pana Rawlisona, śliczna, ośmioletnia dziewczynka. Wszystkich zachwycała urodą i wdziękiem. Była Angielką. jej mama zmarka gdy miala 3 lata.

Nel jest sympatyczną bohaterką. Darzy przyjaźnią Kalego i Meę, którzy ją kochają. Zresztą Nel z łatwością zdobywa sympatię otoczenia. oswoila nawet olbrzymiego słonia.
25 3 25
2009-11-13T17:37:28+01:00
Nel Rawlison była jedną z głównych postaci powieści Henryka Sienkiewicza pt.,,W pustyni i w puszczy".
Podczas toczenia się akcji powieści Nel była ośmioletnią angielką. Jej matka zmarła, gdy Nel miała osiem lat. Była córką pana Rawlisona i przyjaciółką Stasia Tarkowskiego. Nel była delikatną osóbką o zielonkowatych oczach. Miała jasne włosy. Kochała zwierzęta. Podczas porwania okazało się że Nel była chorobliwą osobą. Nel była wysoka jak na swój wiek. Już na początku powieści Nel była niedoceniona. Przez cały czas Nel była zasłaniana Stasiem i uważana za małe dziecko. Była towarzyska.Była bardzo opiekuńcza. Na pustyni udowodniła swoją odwagę. Gdy Nel i Staś wraz z ojcami wyjechali pod namioty , dziewczynka od ojca Stasia dostała pięknego , wielkiego psa. Nazwała go Saba- co oznacza Lew. Podczas porwania Nel zachorowała na febrę. Na szczęście podróż zakończyła się powodzeniem.
Gdy Nel dorosła ożeniła się ze Stasiem. Została z Nim w Anglii , aż do śmierci swego ojca, a potem wróciła do polski . Na samym końcu książki Nel wraz ze swym mężem zwiedziła jeszcze raz wszystkie te miejsca przez , które przejeżdżała podczas porwania.
22 4 22