Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-11-13T17:06:08+01:00
Pani Alina kupiła wieczorem na targu koszyk malin.Sprzedawczyni z powodu późnej pory ożył cenę malin o 10%.Pani Alina zapłaciła 19zl 80gr .Ile przedtem kosztował koszyczek malin
x-100%
19,80zł-90%
x*90%=19,80*100%/:90%
x=19,80zł*100%/90%=22zł
1 5 1
2009-11-13T17:23:25+01:00
19,8zł-90%
x-100%


x=19,8zł*100%/90%=198zł/9=22zł

Odpowiedź:Przedtem koszyk malin kosztował 22zł