×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Za każde zadanie daję 10 pkt :

1.Opisz antyczną i średniowieczną definicję sztuki
2.Wytłumacz :

malarstwo
ceramika
ornamentyka
grafika

No kto chce zarobić 20 pkt? Pisać <to nie jest zadanie domowe>
3

Odpowiedzi

2009-11-13T18:24:47+00:00
Malarstwo – obok rzeźby i grafiki jedna z gałęzi sztuk plastycznych. Posługuje się środkami plastycznego wyrazu, np. barwną plamą i linią, umieszczonymi na płótnie lub innym podłożu (papier, deska, mur), a dzieła zwykle są dwuwymiarowe lub dwuwymiarowe z elementami przestrzennymi. Twórczość malarska podlega zasadom właściwym dla danego okresu. Poszukiwanie odmiennych form wyrazu przyczynia się jednak do kształtowania nowych oryginalnych kierunków i niezwykłej różnorodności dzieł malarskich.
Ceramika – w rozumieniu tradycyjnym tworzywa i wyroby otrzymywane w wyniku wypalenia odpowiednio uformowanej gliny.
ornamentyka 1. szt. stosowanie ornamentów, zdobnictwo; ogół ornamentów charakteryzujący dany styl; ornamentacja. 2. muz. ogół ozdobników muzycznych i ich stosowanie.
Grafika — jeden z podstawowych obok malarstwa i rzeźby działów sztuk plastycznych. Obejmuje techniki pozwalające na powielanie rysunku na papierze lub tkaninie z uprzednio przygotowanej formy.
0 0 0
2009-11-13T18:28:34+00:00
Malarstwo- jedna z gałęzi sztuk plastycznych, prace powstaja za pomocą plam, rysunków, szkiców, linii, wszelkiego rodzaju kształtów.

Ceramika- wyroby otrzymywane z gliny w procesie jej wypalania, np naczynia gliniane kafle glazura. Ceramika artystyczna i użytkowa.

Grafika-jeden z podstawowych obok malarstwa i rzeźby działów sztuk plastycznych. Obejmuje techniki pozwalające na powielanie rysunku na papierze lub tkaninie z uprzednio przygotowanej formy.

Ornamentyka- charakterystyczne cechy pewnego stylu
1 5 1
2009-11-13T18:31:51+00:00
Malarstwo- podstawowa obok rzeźby, grafiki, rysunku dzidzina sztuk plastycznych; w dwuwymiarowych dziełach posługuje się linia i barwą; w zależności od techniki rozróżnia się m.in. malarstwo olejne, pastel, akwarelę, witraż, mozaikę; ze względu na temat: m.in. rodzajowe, historyczne, realistyczne, pejzażowe, ze względu na przeznaczenie i skale: malarstwo sztalugowe, monumentalne, dekoracyjne
Ceramika- materiały otrzynywane przez wypalanie i spiekanie uformowanych kształtek, przygotowanych z odpowiednich substancji.
Grafika- dziedzina plastyczna w której właściwe dzieło otrzymuje sie przez mechaniczne wykonywanie odbitki wzoru znajdujacego sie na specjalnej płycie.
ornamentyka- motyw zdobniczy wystepujacy we wszystkich rodzajach tworczosci pojedynczo lub wielokrotnie.

Sztuka antyczna narodziła się w Grecji, gdzie
w V i IV w. p.n.e. osiągnęła szczyty artyzmu (Sofokles, Fidiasz, Platon, Arystoteles).
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci