×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisz jak oszczędza sie wode w twoim domu miniumum 10 zdań

ogłosze prace jako najlepszą wiec warto :)
3

Odpowiedzi

2009-11-13T22:53:06+00:00
W moim domu oszczędzanie wody jest bardzo ważne. Rodzice zwracają mi na ten problem uwage.Ja , oszczędzam wode glownie na kąpielach.Staram sie nie brac kąpieli , tylko prysznic i w miare możliwość zużywac jak najmniej wody.
Moja mama , jakoże głownie ona uzywa wody , przyczynia się do oszczedzania wody w moim domu.Zmywanie ręcznie , zamieniala na oszczędna zmywarke , i zawsze zakręca odrazu kurek z wodą - nigdy nie zostawia odkręconego gdy zajmuje sie czyms innym.Oszczedzanie wody w naszym domu sprawiło ,że rachunki byly mniejsze , więc moglismy pojechac na weekend nad morze.
8 4 8
2009-11-13T22:55:42+00:00
W moim domu stosuje się wiele metod oszczedzania wody.
Pierwszą i chyba najważniejszą metodą jest zmywanie naczyń w zmywarce, ponieważ zmywarka potrzebuje znacznie mniej wody na umycie naczyń, niż zmywanie ręczne. Inną metodą może być kąpiel w wannie, a nie pod prysznicem, gdzie woda leci, a my jesteśmy słabiej umyci niż w wannie, gdzie potrzeba znacznie mniej wody. Podlewając kwiatki wodą deszczową zaoszczędzasz nawet 9 litrów wody dziennie.Podczas mycia zębów, golenia, czy nawet zwykłego mysia rąk zakręcamy kurek, żeby woda nie leciała bez potrzeby. Wodą wykorzystaną do mycia można spłukać zawartość WC po posiedzeniu:-)SKĄD MAM WZIĄŚĆ 10 ZDAŃ?
TYLE ILE SIĘ DAŁO WYMYŚLIĆ TO NAPISAŁEM.
SORRY,ŻE TAK MAŁO..
8 4 8
2009-11-13T23:03:18+00:00
W moim domu wodę oszczędza każdy z domowników, to zachowanie jest wpajane od małego. Aby zachować tą równowagę stosujemy kilka stałych zachowań, przykładem jest nalewanie wody w kubeczek nie zbędnej na wypłukanie jamy ustnej podczas mycia zębów. Kolejnym przykładem jest szybki prysznic, niniejszym namydlanie ciała i spłukiwanie z niego piany. Następną propozycją jest mydlenie naczyń a następnie ich spłukiwanie, nie lejąc zbędnie przy tym wody. Woda w naszym domu jest filtrowana. Staramy się zużywać jej jej jak najmniej. Nasza rodzina uczy ekologi. Wszystkie te propozycje są stałymi zachowaniami i staramy się ich w pełni przestrzegać.
4 5 4
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci