Paczka wafelków firmu Andrut kosztuje 2,10zł.W paczce jest 12 wafelków,ale w ramach akcji promocyjnej firma Andrut proponuje po tej samej cenie paczkę zawierającą 15 wafelków.O ile procent tanszy jest teraz każdy wafelek ?

Pomóżcie !

2

Odpowiedzi

2009-11-14T09:21:08+01:00
2,10÷12= 0,175
2,10 ÷ 15 = 0,14
0,175 - 0,14 = 0,035
0,035\0,175 × 100 % =20%
2009-11-14T10:19:13+01:00
Cena 1 wafelka w paczce(12 wafelków):
2,10 zł:12=0,175
cena 1 wafelka w paczce (15 wafelków):
2,10 zł:15=0,14 zł
różnica cen :
0,175zł-0,14 zł=0,035 zł
0,035:0,175*100%=20 %
każdy wafelek jest teraz tańszy o 20 %