×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-11-14T12:16:00+00:00
FENEK:
Fenki gromadzą w ciele niezbędne płyny, wydalane są potem w bardzo skoncentrowanym moczu. Dzięki temu bez wody może przezyc kilka dni. Poluje na grobne gryzonie i jaszczurki, kótre namierza swoim wyostrzonym słuchem. Często zakopuje resztki jako rezerwę i wraca do nich. Gorące dni spędza w norach pod ziemią, które wykopuje w wydmach. Uszy pomagają im wychwytywać dźwięki i pomaga im regulować tremperaturę ciała.


55 3 55
2009-11-14T12:28:47+00:00
Fenek - gromadzi w ciele niezbędny płyn , później wydala bardzo sprecyzowany mocz. Jego wielkie uszy służą do regulacji temperatury ciała ,dzięki temu powierzchnia zwiększa się powierzchnia ciała , co pomaga w utrzymywaniu stałej temperatury ciała nawet podczas największych upałów.

antylopa adaks - Jest to masywne zwierzę o szeroko rozstawionych, spłaszczonych racicach, ułatwiających chodzenie po piasku
26 4 26
2009-11-14T12:44:00+00:00
FENEK
Przeżycie na pustyni zapewniają m.in. duże uszy które służą mu nie tylko do wychwytywania dźwięków ale przede wszystkim regulują temperaturę ciała nawet w najgorętsze dni. Gorące dni spędza w wygrzebanych przez siebie norach w wydmach.Abu przetrwać fenki gromadzą w ciele niezbędny płyn podobnie jak wiele innych zwierząt pustynnych.

ANTYLOPA ADAKS
Brak wody znoszą doskonale.Szeroko rozstawione, płaskie racice pomagają w chodzeniu po piasku. W poszukiwaniu żywności Antylopy te wędrują w kierunkach zależnych od nieregularnych deszczy po których pojawia się roślinność - pokarm Antylop Adaks. Wodę czerpią z roślin, którymi się żywią.
38 4 38
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci