Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-14T16:32:59+01:00
Każdy z nas chciałby by otoczenie wokół nas było czyste i przyjemne. miło jest patrzeć na zieloną trawę, na któej bawią się dzieci, przysiąść na łąweczce nad rzeką.
Nie oszukujmy się. Sami na tym świecie nic nie zdziałamy. segregacja śmieci przez nas nie rozwiąże globalnego problemu z recyklingiem, ale od tegoe się zaczyna. Należy zacząć od siebie, potem wymagać czegoś od innych.
życie nie jest takie jakim byśmy chcieli je widzieć. Trawa w miastach jest szara od obecnych w powietrzu toksyn. Trawa w parku nie kojarzy nam się z miłym wypoczynkiem lecz z polem minowym, na którym można znaleźć wszystko: od śmieci po zwierzęce odchody. gdyby ludzie zaczęli zauważać i doceniać "potęgę" kosza na śmieci i przepisów prawnych, żyłoby nam się lepiej i czyściej. 2 kroki do kosza na śmieci nikomu nie nadłożą wiele drogi a mile będzie wszystkim wokoło.
woda również pełna jest różnych zakazanych substancji. Narzekamy że jest za bardzo chlorowana, ale bez tego chloru nie byłaby w ogóle zdatna do picia. Wypuszczamy do niej ścieki i inne substancje chemiczne, np. z zakładów przemysłowych. Do Amazonki rocznie wpuszcza się okoiło 270 ton rtęci!
Aby nasza Ziemie była przyjazna dla otoczenia, byśmy mogli żyć w czystym i zdrowym środowisku musimy zacząć zmiany od samego siebie. Może akcja sprzątanie świata powinna odbywać się częściej? ochrona środowiska z ukierunkowaniem na szkody najbardziej przeszkadzające ludziom w funkcjonowaniu to dobry, chodź trudny temat na zajęcia szkolne, ale ochrona środowiska nie jest łatwym zadaniem. Uświadamianie dzieci w szkołach w tym zakresie powinno odbywać się w każdej klasie każdej szkoły a nie tylko w podstawówce 2 tematy na lekcji przyrody i po kilka lekcji w gimnazjum i szkołach średnich. Przecież dzieci to nasza przyszłość. Uświadommy im to czego sami nie byliśmy świadomi w ich wieku i wskażmy drogę zapobiegania temu. Dbajmy o Ziemię codziennie.
1 5 1