×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-11-14T16:50:18+00:00
Moim zdaniem autorytet o soba, którą stawiamy za wzór do naśladowania, ciesząca się naszym uznaniem i kredytem zaufania.
Uważam, że w każdej rodzinie powinna byc taka postac. Mam nadzieję, że przekonam Was, iż jest ona potrzebna i nasi rodzice są dla nas najlepszym tego przykładem.

Po pierwsze, rodzina to fundament, w którym dzielimy się smutkami i radościami dnia codziennego. W rodzicachpowinniśmy znajdywac oparcie i zrozumienie. Są dla nas przewodnikami. Narzucają reguły i normy panujące w domu. Dzięki temu już w dzieciństwie uczymy się dyscypliny i porządku.

Drugim argumentem niech będzie fakt, iż relacje w rodzinie wpływają na zachowanie człowieka. Oto inne spojrzenie na rodzinę; rodzice są skłóceni, mają różne zdania, piją alkohol, palą papierosy, często się kłócą i rozstają ze sobą. Młody człowiek w takiej sytuacji jest pozostawiony samemu sobie, niedowartościowany, zamknięty w sobie. Nie ma dobrego przykładu, brakuje kogoś, kto pomógłby mu w życiu. Szuka wzoru poza rodziną. Nabiera negatywneg stosunku do życia, jest agresywny i złośliwy. Szuka autorytetów na ulicy, w telewizji, w niewłaściwym towarzystwie.

Następnie, rodzice stanowią pierwszą podstawową grupę, w której dziecko rozwija się psychicznie i fizycznie. To oni pokazują swoim dzieciom właściwą drogę w życiu, otwierają przysłowiowe "okno na świat". Dlatego tak ważne sąstosunki między dziecmi, a ich piekunami. Gdy dziecko dogaduje się z innymi ludźmi oni okazują mu miłośc, świat taje się piękniejszy i życie nabiera barw.

Reasumując, w rodzinie potrzebny jest autorytet. Ktoś, kto będzie dążył do tego, abyśmy byli coraz lepsi ucząc, jak życ. Pamiętajmy jednak, aby nie mylic go z idolem. Śliczna modelka czy roczy chłopak z plakatu nie wskaże am prawdziwych wartośi w życiu i nie pomoże w chwili smutku.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci