×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisz w imieniu Międzynarodowego Instytutu Badań Naukowych list otwarty do naukowców całego świata ostrzegający ich przed podejmowaniem niebezpiecznych

eksperymentów o trudnych do przewidzenia skutkach.
2

Odpowiedzi

2009-11-14T19:04:42+00:00
<miasto><data>

Szanowni Naukowcy!
Zauważyliśmy, że naukowcy coraz częściej wykonują eksperymenty niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.
Ponieważ dbamy o Wasze bezpieczeństwo chcemy zapobiec tragicznym skutkom takich eksperymentów. Nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć w przyszłości i jakie będą skutki Waszej pracy. Dlatego apelujemy do Wszystkich, aby zawsze uważali na to, co robią, ponieważ nikt nie wie, jak to może się skończyć.

Serdecznie pozdrawiamy, MIBN*


*Międzynarodowy Instytut Badań Naukowych
1 5 1
2009-11-14T19:05:07+00:00
Wielce Szanowny Panie Premierze,

My niżej podpisani pracownicy naukowi uniwersytetów i innych szkół wyższych, placówek Polskiej Akademii Nauk oraz instytutów resortowych stanowczo protestujemy przeciwko skandalicznej wypowiedzi wiceministra Mirosława Orzechowskiego w wywiadzie opublikowanym w "Gazecie Wyborczej" w dniu 14 października 2006 roku dotyczącej nauczania teorii ewolucji w szkołach. Pan Orzechowski w wywiadzie tym nazwał teorię ewolucji "kłamstwem" i porównał ją do stalinowskiej indoktrynacji i kłamstwa katyńskiego. Stwierdził, że kłamstwa nie należy uczyć zamiast prawdy, a za prawdę uznał kreacjonizm. Zaproponował rozpoczęcie rozmów w sprawie usunięcia nauczania ewolucjonizmu ze szkół.

Wypowiedź wiceministra Orzechowskiego wskazuje na jego niebywałą ignorancję w dziedzinie nauk przyrodniczych i całkowicie dyskwalifikuje go jako osobę zajmującą się w skali kraju edukacją polskich dzieci i młodzieży.

To skrajnie nieodpowiedzialne oświadczenie wywołało lawinę protestów ze strony najpoważniejszych autorytetów i instytucji naukowych w Polsce i odbiło się szerokim, negatywnym oddźwiękiem za granicą (między innymi wypowiedź wiceministra była referowana w najbardziej prestiżowym piśmie naukowym "Nature").

Usunięcie z programów szkolnych jednego z najważniejszych osiągnięć współczesnej nauki przyniosłoby nieobliczalne szkody Polsce i miałoby fatalny wpływ na rozwój cywilizacyjny i kulturowy kraju.

Uważamy przeto, że pan Mirosław Orzechowski nie ma kompetencji do sprawowania funkcji wiceministra Edukacji Narodowej w rządzie Rzeczypospolitej Polskiej, i wzywamy Pana Premiera do odwołania go z tego stanowiska.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci