Odpowiedzi

2009-11-14T20:09:17+01:00
Ania shirley to jedenastoletnia sierota której żeycie jest stale pokryte fantazją i marzeniami o zmianie koloru włosów.
Ania pezybywając na zielone wzgórze była ubrana w brzydką przykrótką sukienkę.Była chuda a jej włosy były czerwone jak płonienie ognie.Była mądrą dziewczynką co udowodniła wszystkim dostają wyróżnienia w szkole.była tak że nieskończoną marzycielką,cała książka zawiera wiele jej marzeń o tym co zobaczyła i jak chciała by to widzieć.Miała ogromny talent aktorski.
Bardzo polubiłam Annę i uwarzam,iż to bardzo urocza i zajmująca postać.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-14T20:19:02+01:00
. mam nadzieje że chodzi o ' Anie jako podlotek ' czyli jak miała 11 lat.;)Przeczytałam książkę pt.; " Ania z Zielonego Wzgórza" . Główną bohaterką jest Ania Shirley. Urodziła się w Nowej Szkocji . Jej rodzice Walter i Betty byli z zawodu nauczycielami , niestety odeszli gdy dziewczynka była jeszcze mała. Trafiała do różnych domów jednak nigdzie nie została na dłuższy okres . W wieku jedenastu lat trafiła do Maryli i Mateusza Cuthbertów.
Dziewczynka sporo czasu spędziła w sierocińcu dlatego była wychudzona. Ubrana była w ciasne , brzydkie sukienki. Marzyły się sukienki z bufiastymi rękawami ale w sierocińcu nie było ich stać na takie drogie stroje. Jej ubranie okazywało ostatnie , przykre miesiące jej życia. Ania ma rude włosy o guistym odcieniu splecione zazwyczaj w dwa grube warkocze. Na bladej twarzy o licznych piegach znajdowały się duże zielono-szare oczy . Jej usta były szerokie i pełne wyrazu. Jedenastoletnia dziewczyna miała szpiczasty podbrudek oraz wysokie czoło.
Dziewczynka była marzycielką . Wciąż rozmarzała. Jest roztrzepaną ale mądrą nastolatką . Nie była zachłanna. Potrafiła się dzielić z innymi . Pokazuje to gdy dostaje czekoladowe cukierki od Mateusza , podzieliła się nimi z Dianą. Cokolwiek robiła miała dobre intencje . Nieumyślnie dała do wypicie Dianie ' sok ' . Jednym z jej kompleksów były jej rude włosy. Wstydziła się ich. Ania to gadatliwa osoba. Zawsze mówiła to co myślała. Nie zastanawiała się nad skutkami jej słów. Bez namowy nie potrafiła przeprosić . Kiedy Pani Linde ją obraziła , ona uniosła się krzykiem i nie chciała jej przeprosić.
Ania z Zielonego Wzgórza to postać fascynująca . Zaskakuje Nas swoim sposobem bycia. Urzeka niezwykłymi pomysłami i wielką wrażliwością. Oczarowywuje też urodą i wdziękiem.

. mam nadzieje , że pomogłam . Powodzenia . ;*