1.Mleczko do czyszczenia urządzeń sanitarnych kosztuje 7,60 zł, zaś płyn do mycia podłóg 8,50 zł. Kupując dwa produkty jednocześnie ,za płyn do mycia podłóg płacimy o 40% taniej.Czy kwota 13 zł wystarczy na promocyjny zakup obu produktów ?

3

Odpowiedzi

2009-11-14T22:00:18+01:00
7,6zł + 0,6 * 8,5zł = 12,7zł

12,7zł < 13zł

Tak
5 3 5
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-14T22:00:51+01:00
8,5-40%*8,5= 8,5-0,4*8,5=8,5-3,4=5,1 zł cena płyn do mycia podłóg po 40% obniżce

5,1+7,6=12,7 zł

13 zł wystarczy na promocyjny zakup obu produktów
7 3 7
2009-11-14T22:02:34+01:00
1.Mleczko do czyszczenia urządzeń sanitarnych kosztuje 7,60 zł, zaś płyn do mycia podłóg 8,50 zł. Kupując dwa produkty jednocześnie ,za płyn do mycia podłóg płacimy o 40% taniej.Czy kwota 13 zł wystarczy na promocyjny zakup obu produktów ?

40% z 8,50zł=40*8,50/100=3,40zł
8,50zł-3,40zł=5,10zł
5,10zł+7,60zł=12,70zł
13zł>12,70zł
Odp. 13 zł wystarczy na zakupienie obu produktow w cenie promocyjnej.

;)
;D
^^
6 4 6