Odpowiedzi

2009-11-15T11:07:55+01:00
240*7,5%=18
240-18=222
222*8,5%=18.87
222+18.87=240,87

240*8,5%=20,4
240-20,4=219,6
219,6+16,47=236,07
5 4 5
2009-11-15T11:16:48+01:00
1 cz. zadania :
1. obnizka
240 zl - 100 %
x - 92,5 %
100x = 240 * 92,5 %
x= 222 zl
2.podwyzka
222 zl - 100 %
x zl - 108,5 %
x = 240,87 zl - cena koncowa 1
2 cz. zadania :
1. obnizka
240 zl - 100 %
x [ zl ] - 91,5 %
x = 219,60 zl
2. podwyzka
219,60 zl - 100 %
x [ zl ] - 107,5 %
x = 236,07 zl - cena koncowa 2

240,87 - 236,07 = 4,80

Odp. Cena koncowa wynosila by 4.80 zl
4 5 4
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-15T11:19:18+01:00
7,5 % z 240 = 7,5/100 x 240 = 18
240-18=222zł-> cena bo obniżeniu 7,5 %
8,5% z 222 = 8,5/100 x 222 = 18,87
222+18,87= 240,87zł-> cena po podwyżce 8,5 %


8,5 z 240= 8,5/100 x 240 = 20,40
240-20,40=219,60zł-> cena po podwyżce 8,5 %
7,5 % z 219,60 = 7,5/100 x 219,60 = 16,47
219,60-16,47= 203,13zł-> cena po podwyżce 7,5 %

240,87zł - 203,13zł = 37,74zł-> różnica

Odp: Cena różniłaby się o 37,74zł.


3 4 3