Odpowiedzi

2009-11-15T11:41:26+01:00
Nie miałem tego, ale napisałem specjalnie dla ciebie :>
Ludzie w dzisiejszych czasach są bardzo powierzchowni. Coraz częściej oceniamy ludzi po "okładce", dlatego oprę się na złotej myśli z Małego księcia : "Znacznie trudniej jest sądzić siebie niż bliźniego. Jeśli potrafisz dobrze siebie osądzić, będziesz naprawdę mądry."
Ile razy idąc ulicą ze znajomymi oceniamy kogoś po wyglądzie, ile razy widzieliśmy jak ktoś się z kogoś śmieje ze względu na urodę, ubrania. Zazwyczaj przechodzimy obok śmiejących się obojętnie, bo tak łatwiej. Coraz częściej spotykamy się ze znieczulicą. Dzisiejszy świat staje się coraz to bardziej odporny na ludzką krzywdę. Widzimy takie sytuacje, chociażby przechodząc obojętnie obok lezącego człowieka na ulicy, który potrzebuje pomocy. Myślimy sobie pewnie jest pijany, ale warto jest się zastanowić i zadać sobie pytanie : Czy pijany człowiek nie może się źle czuć ? Czy nie zasługuje na naszą pomoc ? Nigdy nie może my przewidzieć czy my kiedyś nie możemy leżeć na ulicy, zasłabnąć, a przechodzień sobie pomyśli pewnie pijany! . Przedstawię jeszcze jeden przykład kiedy ludzi traktujemy powierzchownie. Załóżmy, że pewnego dnia do naszej klasy dojedzie dwóch nowych uczniów jeden gorzej
ubrany i biedniejszy, drugi ubrany w markowe ubrania, fajną komórkę i wyglądający zdecydowanie na bogatego. Kto zostanie zaakceptowany przez klasę ten biedniejszy, czy bogaty? Oczywiście, że ten bogatszy, bo wygląda na bogatszego koledzy będą łasili się na jego kasę. Choćby ten biedniejszy nie wiadomo był jak inteligentny i koleżeński to i tak będzie zawsze odrzucony na drugi plan.
Dlatego warto pomyśleć zanim ocenimy kogoś po wyglądzie , gdyż możemy komuś sprawić tym przykrość i będziemy żałować tego do końca życia.
15 4 15