Odpowiedzi

2009-11-15T12:52:12+01:00
3x - zeszyty
5y - pisaki

3x + 5y =17
x = y+1

3 * (y+1) + 5y=17
3y +3+5y =17
8y= 14 / :8
y =1,75zł - cena 1 pisaka
1,75zł +1zł= 2,75zł -cena 1 zeszytu.
6 4 6
2009-11-15T13:02:32+01:00
X cena zeszytu
y cena pisaka

3x+5y=17
x=y+1

3(y+1)+5y=17
3y+3+5y=17
8y=14/:8
y=1,75
x=1,75+1
x=2,75

x=2,75
y=1,75
spr.
3(2,75)+5(1,75)=8,25+8,75=17

Zeszyt kosztował 2,75zł a pisak 1,75zł.
4 4 4