A) Wykładzina Alik ma 2.4 m szerokości i kosztuje 36.60 zł za 1 metr bieżący. Ile kosztuje metr kwadratowy tej wykładziny?
b) Wykładzina Bielik ma 2.5 m szerokości i kosztuje 14,80 zł za 1 metr kwadratowy. Ile kosztuje metr bieżący tej wykładziny?

1

Odpowiedzi

2009-11-15T17:44:54+01:00
2,4 * 1 = 2,4 m2
2,4m2 = 36,60 / :2,4
1m2 = 15,25

1m2 = 14,80
14,80 *2.5 = 37m2
mysle ze pomogłam sprawdz sobie czy te odpowiedzi są takie same jak te z tyłu ksiązki ;p
tez miałam te książki ;p
2 5 2