Ania kupiła 6 szklanek jagód, a Jacek dwa razy mniej szklanek poziomek. Jacek zapłacił za swoje zakupy o 90gr mniej niż Ania. 1 szklanka jagód kosztowała 1,50zł.
Ile złotych zapłacił Jacek?
Ile kosztowała szklanka poziomek?
Zapisz obliczenia

3

Odpowiedzi

2009-11-15T19:56:52+01:00
Jacek zapłacił 8,1zł
szklanka poziomek oksztowala 2,7zł
6*1,50=9zł
9zł-90gr=8,1zł
8,1zł/3=2,7zł
2009-11-15T19:57:02+01:00
Cena 1 szkl. jagód = 1,50
6 * 1,50 = 9 zł -za 6 szklanek jagód
9 zł - 0,90 zł = 8,10 zł - zapłacił Jacek za wszystko
8,10 : 3 = 2,70 - jedna szklanka poziomek
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-15T19:57:51+01:00
6*1,5=9
9-kwota ani
9-90gr=8,10zł
jacek zapłacił 8,10zł

3 szklanki
8,10:3= 2,7

szklanka poziomek kosztowała 2,7zł

licze na naj! ;)
1 5 1