×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Podaj, jakie znasz przykłady zawierzenia Bogu (z życia, filmu, literatury) i opisz jeden z nich.

Jest na to 8 linijek, więc chciałabym żeby było min. 5.

Mam to na jutro, proszę o szybką odp.!
3

Odpowiedzi

2009-11-15T19:35:00+00:00
Znam przykład zawierzenia sie bogu z biblii. W nowym testamencie podczas aktu ukrzyzowania obok jezusa wisialo dwoch zloczyncow. I jeden z nich zawierzyl sie wlasnie bogu. Zrobil to pod wplywem przykładu jezusa ktory wierzyl bardzo mocno mimo iz byl nieslusznie skazany. Łotr uwierzył, a jezus obiecal mu ze w zamian za to jeszcze w tym samym dniu znajdzie sie w raju.
35 3 35
2009-11-15T19:43:58+00:00
Przykłady zawierzenia Bogu to np. :
* Święta siotra Faustyna
* Hiob


Zawierzenie Bogu jest wszystkim. Bóg również daje wszystko temu, który się Mu powierza: daje mu Siebie. Oddając Bogu troskę o dobre imię wobec drogich waszemu sercu, byśmy przez święte życie mogli zasłużyć na Bożą obronę. Potem idźiemy dalej spokojnie przez życie.Nawet gdy wszyscy przeciwko się obrócą. Bóg sam usprawiedliwi Nas w oczach tych którzy go Miłują i sprawi, że zatryumfuje prawda. Hiob jest na to najlepszym przykładem. Mimi tego, iż Bóg wystawił Hioba na próbę on nadal był Mu wierny mimo wszystko. Chciaż wszyscy się odwrócili on był z Nim i za nic nie obwiniała Boga. Myśle, że to dobry przykład na oddanie się całkowicie Bogu.
19 3 19
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-15T19:45:06+00:00
Osobami, które bezgranicznie poddały się woli Boga byli:

-Hiobb- jego wiara była tak silna, że ufał Bogu nawet gdy ten pozbawił go majątku, rodziny i zdrowia. Dopiero dręczony trądem zaczął wątpić w swoją wiarę. Bóg za jego oddanie wynagrodził go sowicie.

-Abraham- wierzył tak gorliwie, że nie zawahał się złożyć syna w ofierze.

-Noe- wierzył i wypełniał Boską wolę, choć nic nie wskazywało na powódź. Stał się pośmiewiskiem i ofiarą drwin, ale wiara pozwoliła mu przezwyciężyć strach i ocaliła jego rodzinę.

-Mojżesz- wybawił naród. Wiara dodawała mu otuchy i dzięki temu wykonał swoją misję.

-Jezus- myślę, że to najsilniejszy przykład wiary. Pokornie wypełnił swoje zadanie ufając swemu Ojcu bezgranicznie. Nawet gdy przyszło mu umrzeć za grzechy świata.

-Judasz- Najbardziej kontrowersyjny Apostoł. Wykonał swoje zadanie powierzone przez Boga, ale nie wytrzymał presji wiary i popełnił samobójstwo
61 4 61
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci