Odpowiedzi

2009-11-15T20:48:05+01:00
- tak ponieważ jeśli będziemy się ciągle zamartwiać i planować nasze życie przeminie, a my nie będziemy mieli z niego żadnej radości.
- powinno się żyć zgodnie z zasadą 'carpe diem' chwytaj dzień, ponieważ w ten sposób zdobędziemy więcej doświadczeń, a nasze życie nie będzie monotonne.
- liczy się to co jest w tej chwili, aby być szczęśliwym nie można martwić się na zapas.

Mam nadzieje, że choć troszeczkę pomogłam ;)
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-15T21:08:28+01:00
Moim zdaniem "co bedzie jutro, nie trap sie pytaniem"jest świetna wskazowka dla współczesnego człowieka.
Człowiek trapiac sie pytaniem co jutro bedzie marnuje czas, bo przeciez i tak sie nie dowie.Jutrzejszy dzien jest zagatka. NIgdy nie mozemy przewidziec jaki bedzie nastepny dzien, zawsze stanie sie cos nieoczekiwanego. Dzien przeciez moze zaskoczyc nas pozytywnie bo np. spotkamy kogos na swej drodze, lub negatywnie np. bliskiemu stanie sie krzywda.Nie przemawiaja do mnie argumenty na nie, typu "mozna zaplanowac caly dzien, zeby go nie zmarnowac". Jak juz wspominalam zycie jest zagadka i zeby nie stracic cennej sekundy w zyciu, i nie myslec o jutrze, dzisiaj zyj tak jakby jutro nie bylo.W ten sposob nie zmarnujesz zadnej chwili w zyciu i zadnej chwili nie bedziesz zalowal.A jutrzejszy dzien bedzie zagadka.Na potwierdzenie wysuniętej tezy przytoczę słowa sentencji pochodzącej z poezji Horacego, zawarta w Pieśniach (1, 11, 8)."Carpe diem "-"Chwytaj dzień, bo przecież nikt się nie dowie, jaką nam przyszłość zgotują bogowie..." - nawiązanie do quid sit futurum cras, fuge quaerere – "nie pytaj o to, co przyniesie jutro" (Horacy, Pieśni, 1, 9, 13). Mysl Horacego odwołuje sie rowniez do epikureizmu, w którym teraźniejszość jest ważniejsza od przyszłości.
Moim zdaniem czlowiek majacy motto "co bedzie jutro, nie trap sie pytaniem" dobrze wykorzystuje kazda chwile w zyciu i nie martwi sie co bedzie jutro.Wazne to co jest teraz.
Myślę, że przytoczone argumenty pozwolą w pełni zgodzić się z twierdzeniem zawartym w temacie.
mam nadzieje, ze pomoglam ;) pozdrawiam ;)
3 3 3
2009-11-15T22:07:27+01:00
To zdanie może być wskazówką dla współczesnego człowieka,ponieważ w dobie bezrobocia,ubogiego społeczeństwa i niepewności jutra,czasami człowiek mówi sobie ważne co jest dziś,a jutrem będę martwił się jutro.To jest takie życie z dnia na dzień,dla niektórych wegetacja.Dziś się pracuje a jutro można zostać bez pracy i nie mieć za co żyć.Ważne że dzisiaj jest dzień i cieszmy się dniem dzisiejszym.