Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-15T21:42:32+01:00
My ludzie zdrowi powinniśmy zwracać uwage na problem osób niepełnosprawnych. Najważniejsze jest to by nie ignorować ich, należy wspierać ich dobrym słowem- to też są ludzie. Powinniśmy walczyć o równe prawa dla nich - o możliwość ich zatrudniania w pracy, o budowanie podjazdów dla wózków inwalidzkich czy wind. Jeśli ktoryś z niepełnosprawnych jest uwięziony w swoim domu, powinniśmy go odwiedzać, pomagać w porządkach czy przynosić zakupy. To dla nich bardzo wazne.
8 4 8
2009-11-15T21:44:22+01:00
Pomoc ludziom niepełnosprawnym jest podstawową jednostko godności i zachowania. Powinniśmy takim ludziom pomagac. Nie wolno nam sie z nich naśmiewać. Musimy pracować na takich ludzi. Bóg nas stworzył po to abyśmy pomagali innym i dąrzyli do dobra. Pomaganie słabszym jest dobrem. Jesteśmy po to stworzeni.
5 4 5
2009-11-15T21:46:42+01:00
My ludzie zdrowi często nie zdajemy sobie sprawy z ograniczeń z jakimi borykają się ludzie niepełnosprawni. Najlepszą wyjściem z sytuacji jest umożliwić takim osobą normalne funkcjonowanie. Jest to sprawa pozornie prosta, jakby się mogło wydawać. Choć społeczeństwo XXI wieku jest oswojone z niepełnosprawnością wciąż brakuje wielu rozwiązań, tj. niskopodłogowe środki transportu, przestronne widny, specjalne zjazdy przy schodach, balustrady, pokoje hotelowe. Myślę jednak, że najważniejszą formą pomocy jest pozwolić ludziom, którzy borykają się z niepełnosprawnością na samodzielność. Nikt przecież nie chce się czuć zależny, być ciężarem, a przede wszystkim otaczany litością. Każdy powinien mieć prawo do samodzielności i samorealizacji. Jeżeli nie umiemy pomóc to chociaż nie przeszkadzajmy.
7 5 7