×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-11-16T09:06:58+00:00
Różne oblicze władzy to temat bardzo rozległy. Jak każdy z nas wie podczas mijania dziejów przewineło się wielu złych władców ale też nie brakowało tych dobrych.Zli to tacy którzy nie dbali o swój naród i wręcz go trroryzowały. Dobrzy to tacy którzy szanowali swój naród.
Władza też jest tematem nie zwykle rozległym. Wielu z nas doświadczyło oblicza tej dobrej władzy ale rózwniej nie omineło tej złej.
(wystarczy rozwinąć lub podać przykłady z zycia)
6 2 6
2009-11-16T11:14:15+00:00
"Syzyfowe prace" przedstawiają różne oblicza miłości.
Zgadzam się z powyższą tezą i postaram się to udowodnić sensownymi argumentami.
Otóż w lekturze występuje między innymi miłość do ojczyzny. Uczniowie w skuteczny sposób walczą z rusyfikatorami. Dowodem na to jest postępowanie Waleckiego. On ryzykując cała swoją przyszłościa sprzeciwił się nauczycielowi historii, który przedstawiał Polske w negatywnym świetle. Swoim patriotyzmem wyróznił się również Bernard Zygier, który wyrecytował wiersz Adama Mickiewicza "Reduta Ordona".
Kolejna miłość występująca w "Syzyfowych pracach" to miłość synowska. Możemy ją zauważyć, gdy w przeddzień Zielonych Światek pani Helena Borowidzowa uzyskała urlop dla Marcina. Dzieki temu uczeń mógł jechać do domu. W drodze do Gawronek chłopiec wyskoczył z wozu, zerwał bukiet bzu rosnącego przy kapliczce, po czym podarował go mamie i wyznał jej miłość.
Trzecim przykładem miłości jest miłość platoniczna, której doświadcza Marcin oraz Anna Stogowska zwana Birutą. Można powiedzieć, iz była to miłość "wzrokowa", ponieważ Biruta i Marcin nie mieli czasu na spotkania. Dziweczyna po lekcjach spotykała się z przyjaciółkami. Marcin i Anna często przechodzili obok siebie na ulicy. Wtedy wpatrywali się w siebie jak w obrazki. Para w późniejszym czasie spotykała się w parku. Tam wzrokiem wyznawali sobie miłość.
Jak widać miłość w "Syzyfowych pracach" występuje w róznych formach, a argumenty mówią same za siebie.
1 1 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci