Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-11-15T21:59:06+01:00
50zł - 42,95 = 7,05zł --> tyle Ania wydała na całe zakupy
90dkg = 0.9kg
0.9 * 2,50zł = 2,25zł --> tyle Ania wydała na jabłka
7,05zł - 2,25zł = 4,8zł --> tyle Ania wydała na śliwki

4,8 / 3,5 = 1,37kg --> tyle śliwek kupiła Ania

spr.

1,37 * 3,5 = 4,8zł
2009-11-15T22:01:22+01:00
0,9kg*2,50=2,25zl
50-42,95=7,05
7,05-2,25=4,8
4,8/3,5=1,37kg

Odp. Ania kupila 1,37kg śliwek.
2009-11-15T22:02:30+01:00
7,05zl - cena za towar

2,50 x 0,9
------------ = 2,25
100

7,05-2,25= 4,80 - cena za sliwki

4,80 : 3,50 = 1,37dag

ODP: Ania kupila 1kg 37dag sliwek ;)