Odpowiedzi

2009-11-16T14:50:47+01:00
Ja bym opisała lwa albo to duże drzewo pod którym mieszkali
oo albo opisz tego ihh psa tam już wymyślisz coś o nim no bo on ciągle z nimi był to o nim jest pełno info:d
5 2 5
2009-11-16T14:51:23+01:00
Zwierzęta:
słoń
wąż
lew
zebry

Rośliny:
Baobab
Akacja

Więcej nie mam.
2 3 2
2009-11-16T15:06:07+01:00
Baobab w naturze dorasta do 25 metrów wysokości a pień może mieć 10 metrów średnicy. Jest to drzewo wyjątkowo długowieczne - żyje do kilku tysięcy lat (wg. różnych szacunków 3-5 tyś. lat). Gdy baobab zrzuci liście gałęzie wyglądają jak korzenie. Według legendy Buszmenów baobab rozzłościł Boga za co Bóg posadził go do góry korzeniami.
Z Afryce baobab ma wyjątkowe znaczenie. Zapewnia pokarm, wodę, schronienie i leki na różne dolegliwości. Czasem słonie potrafią zabić drzewo odgryzając kawałki pnia. Drewno baobabów jest gąbczaste i słonie traktują je jako źródło wody. Baobaby są zapylane w nocy przez nietoperze. Pyłek może być używany jako ... klej. Młode liście są jedzone jak szpinak. Z miąższu owoców przygotowuje się orzeźwiające napoje. Sproszkowane nasiona są stosowane jako substytut kawy. Włókno z kory jest używane do wyrobu lin, koszy, ubrań, strun instrumentów muzycznych. Co ciekawe baobab jest jedynym drzewem które potrafi regenerować korę bezpośrednio z odsłoniętego drewna.

Hodowla baobabów z nasion nie sprawia trudności. Rośliny dobrze kiełkują i rosną stosunkowo szybko gdy są młode. Roślina idealnie nadaje się do formowania bonsai. Potrzebuje temperatury powyżej 12C poza tym nie ma specjalnych wymagań.

lub

Węże jak inne gady posiadają na skórze zrogowaciały oskórek, który charakteryzuje się stosunkowo niską elastycznością i możliwością rozciągania. W trakcie procesu wzrostu młodych węży stary oskórek staje się zbyt ciasny i gdyby nie był odrzucany uniemożliwiłby dalszy wzrost. Dlatego też młode węże stosunkowo często zrzucają wylinkę. Przy właściwych warunkach i odżywianiu średnio około raz na miesiąc.
Dorosłe węże też linieją ale nie tak często i nie jest to już związane ze wzrostem ciała ale ma znaczenie jako system obronny gada przed insektami. Wraz z wylinką wąż pozbywa się większości pasożytów żerujących wśród łusek (roztocza). Proces linienia u dorosłych węży służy także do odświeżenia powierzchni, która w trakcie życia stawała by się zbyt szorstka aby wąż mógł wygodnie się poruszać.
Linienie ma też bardzo duże znaczenie dla zmysłu wzroku. Oczy węża są pozbawione ruchomych powiek. W zamian są pokryte idealnie przeźroczystą warstwą zrogowaciałego oskórka podlegającemu różnym uszkodzeniom czy zmatowieniu. Wymiana oskórka na nowy umożliwia utrzymanie przejrzystości ochronnej warstwy oczu.
2 3 2